Kuhan krompir

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

10. jan 2008 11:41

golubić je napisal/a:
Razumem,tudi jaz delam tako da uporabim krompir od predhodnega dne samo kako pa naredite krompir pire-"ročno" verjetno ne gre ,ker je drug dan tvrd.?LP. golubić

Verjetno se ga ponovno segreje? Ne prakticiram takih receptov, krompir mora biti svež, kakšen pa pride pire, kot lepilo?

Če mi slučajno ostane pire krompir, dodam moko pa naredim ocvrtke, pa še to redko kdaj.

Vsak po svoje.

lp

Anamarija Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10. jan 2008 11:41:57 Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 10. jan 2008 11:42:58

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

10. jan 2008 11:42

Vendelina Jr, res je, mojemu plemenu, natančneje možeku se v kuhinji nič ne da. Ampak zares, čisto nič in res je, da me s tem fuuul žalosti, saj ob 3h prilaufam iz službe precej utrujena in je moja prva misel kuhanje. Žal, sem se s tem že sprijaznila in pač vem, da ga lahko povsod uporabim, sam v kuhinji ne ( no, pomivalnega pa par krat na leto le izprazni in napolni ). Ja, ugotavljam, da lahko marsikaj naredim iz tega krompirja. Sam sem ga pustila v vodi.... Upam, da bo še uporaben.......

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

10. jan 2008 12:05

Štorklja, če je povsod drugod uporaben, potem je še ok. MOj lubi veliko pomaga v kuhinji, moram pa zato jaz poskrbet za pokvarjen pralni stroj... En namig: splača se, če si narediš kaj, kar lahko počaka do naslednjega dne v hladilniku za kak dan, ko veš, da boš mela gužvo. Burek je recimo tak - narediš zvečer, naslednji dan pa samo v pečico flikneš. PO moje je krompir vseeno uporaben, mogoče bo malo bolj mokro testo, pa kaj potem, nimajo se kaj pritoževat;) Veri

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jan 2008 12:47

Hja, štorklja, je tvojemu možu sekira v med padla. Ostali lahko zgolj sanjajo (ker ta film se je drugače v večini familij končal tam nekje v osemdestih letih prejšnjega stoletja), da bi se pojavili doma, medtem pa so njihove žene vsak dan po tretji že globoko v kuhinji, oni se pa lepo usedejo za mizo in hrana leti gor....žena pa tiho žalostna in pod pritiskom, kaj bo dala v lonec. Jaz sem zadevo komentirala zavoljo tega, ker se spomnim, kako se nama z očetom enkrat v prešnjem stoletju nekaj "ni dalo" dokončati pri kosilu (nekako "nisva bila razlpoložena"). Mama nekaj dni (časi, ko smo še kupovali za sproti) ni šla v trgovino in ko je začelo zmanjkovati hrane, je razložila, da je ni, ker se ji "ni dalo iti v trgovino" in tudi "kuahit se ji ni dalo" in ko je zmanjkalo še hrenovk...sva oba zelo dobro ukapirala lekcijo. To, da je mama oskrbovala pleme s hrano in to, da je pripravljala obroke - to ni in ne sme biti samo po sebi umevno. Je treba spoštovati tistega, ki to nalogo izvaja (ker se ni rodil zato, da bo tebi kuhal in obratno) in izkazovati neko hvaležnost, ker nekdo to počne. Iz odraslega življenja pa nimam izkušnje, da bi se dlje časa kakorkoli družila s komerkoli, ki se mu na tak način ne bi dalo dokončati krompirja (ali karkoli podobnega). Vendelina jr.

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

10. jan 2008 13:09

Hehe Veri; no, jaz se pa v teh situacijah ne znajdem najbolje, pravzaprav SPLOH SE NE ZNAJDEM in me mož večkrat opomne, da sem jaz šefica kuhinje, on pa ostalih stvari. Po svoje ga razumem, ker pravi, da vsak ni za vse in pač to tudi upoštevam. Veš Vendelina, jaz pač trmarim drugje ( kjer bi se tudi lahko znašla, pa se namenoma ne ) in mu tako pokvarim dan . Pa vse mu itak vrnem .... Bom pa probala tisto, da se tudi meni nekaj časa ne bo dalo.......kuhati, nabavljati in podobno.....

luna72  

član od: 5.9.2006

sporočila: 35

10. jan 2008 13:33

Zjutraj sem skuhala neolupjen krompir, ki ga bom rabla za vecerjo takole: mrzlega olupla, rezala na cm siroke rezine, pocvrla/spekla na obeh straneh (malo olja na dnu ponve) sjupaj s cebulo; potem das krompir na topel kroznik, posolis - vrhi krompirja das speceno (ali pocvrto) jajce na oko in vecerja je pripravljena.... L luna72

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

10. jan 2008 13:36

Elba - dobra ideja to s kuhanim krompirjem na zalogo. stara

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

10. jan 2008 13:53

Golubič ,  če ni druge variante ga pojemo naslednji dan tudi kot pire, dolijem nekaj vrelega mleka in še enkrat zmešam.

 

Drugače sem ga pire porabila že na naslednje načine:

- ostanke istega dne je dobil kuža - od krompirja smejo jesti psi le pire, ker celih kosov ne prebavljajo

- naslednji dan: za njoke, cmoke, v kruh, vojvodinjin krompir - je  v bazi

Cel krompir: - solate razne

                 - ali kar v kosu s putrom.

Doma smo tudi v 50-tih velikokrat zjutraj jedli še ostanke krompirja v oblicah, če ga je kaj ostalo od večerje.

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti